Európai Diáksport Napja

2021. szeptember 14-én került megrendezésre az Európai Diáksport Napja (ESSD), melyhez idén intézményünk is csatlakozott. Az idei program fő célja az volt, hogy a Covid miatti rendkívül mozgásszegény időszakot követően a sport, a rendszeres testmozgás újra visszatérjen a gyermekek életébe, újra megtapasztalják a közösségi sportolás örömét.

Iskolánk több változatos programmal is készült erre a napra a gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. Pedagógus kollégáink különböző mozgásos tevékenységekkel színesítették meg az órájukat, melyet az aktuális tananyaghoz kapcsolódóan építettek be tanórájukba. Testnevelő tanáraink kollégáik segítségével az iskola több helyszínére is terveztek sportos foglalkozásokat. Diákjaink a gyógytestnevelés teremben tánctudásukat csiszolhatták, a tornateremben egy izgalmas akadálypálya várta az alsósokat, felsős diákjaink pedig az erőnléti feladatokban jeleskedhettek, valamint a folyósokon és lépcsőkön történő futással az állóképességüket is próbára tehették. Az udvaron játékos ügyességi feladatokkal készültünk tanítványainknak, valamint a floorball játékba is bepillantást nyerhettek.