A jövőd a tét! – Pályaválasztási családi nap

Pályaválasztási nap alkalmából az alsó tagozatos tanulóink  ellátogatottak a 8. kerületi tűzoltóságra. Rendkívül érdekes túrát tettünk, ahol a tűzoltók mindent megmutattak nekünk, meséltek munkájukról. A gyerekek felpróbálhatták az egyenruhát, beülhettek a tűzoltóautóba, sőt, még egy próbariadót is szerveztek nekünk, ami nagyon látványos volt. Második állomásunkra, egy autószerelő műhelybe érkeztünk, ahol a mesteremberek bevezettek az autószerelés/javítás világába. A végén a gyermekek csoki mikulást kaptak, aminek nagyon örültek.

Küszöbön a pályaválasztás a 6-7-8-os tanulóinknak, és hogy könnyebbé tegyük a szakmaválasztásukat, meghívtuk a Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakiskolát, a Mándy Iván Szakképző Iskola és Speciális Szakiskolát, és a BKSZC Újbudai Szakiskolát. A meghívott iskolákból érkező Vendégek részletes felvilágosítást adtak intézményükről és a szakmák választásával kapcsolatosan. A diákok és szüleik megismerhették a beiskolázás menetét, a szakképzés lépcsőfokait, a megújuló rendszer alapjait, a diákéletet, és az iskolákat is a bemutató kisfilmeken keresztül.