Pályaorientációs projekt- és családi nap

Az iskolánkban megrendezett Pályaorientációs projekt- és családi nap az élet értelmének megtalálása, az értelmes jövőkép, a céljaink megvalósulásának lehetőségeként felfogható tanulás jegyében tartott program. Továbbá az intézményünkbe járó gyermekek, tanulóink szülei, pedagógusaink és meghívott vendégeink (roma származású példaképek, speciális szakiskolák) együtt gondolkodására épült.

A program hat helyszínen valósult meg:

Példaképek 1.: dr. Orsós Zsuzsanna biológus
Példaképek 2.: Jónás Tímea diplomás főápoló, Nyírő Gyula Kórház
Példaképek 3.: dr. Horváth Ferenc rendőr őrnagy, Roma Rendőrök Országos Egyesületének elnöke
Példaképek 4.: Menyu Csaba üzletvezető, szociális asszisztens
Példaképek 5.: Rostás Árpád a nép asztalosa

Szakiskolák:
Budapesti Komplex SZC Mándy Iván Szakközépiskolája és Szakiskolája
Budapesti Komplex SZC Újbudai Szakiskolája
Budapest XVIII. Kerületi SOFI Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és EGYMI

A meghívott példaképeink beszéltek gyermekkorukról, a tanulás, a szorgalom, a tisztesség jelentőségéről, a kitűzött célok fontosságáról és a kitartó munkáról, s arról, hogy ők miként érték el mindezt, kik segítették céljaik elérését. Ezek a közös gondolatébresztő beszélgetések nemcsak motiváló, hanem érzelmileg megindító hatással is voltak a résztvevőkre. A rendezvény a tolnais Sztárban Sztárral zárult, amelyen meghívott példaképeink zsűrizték tanulóink fergeteges produkcióit.

Hálásan és nagy tisztelettel köszönjük vendégeinknek, hogy elfogadták meghívásunkat!