Egy világ vagyunk kulturális fesztivál

Az iskolánkban megrendezett fesztivál a magyarságunk tudata, a magyar néphagyományaink és kulturális értékeink jegyében tartott komplex kulturális program, amely az iskolánkba járó gyermekek és a szülők közös tevékenységére épült. A fesztivál keretében közösen elkészítettük a langalló nevű magyar népi ételt. Magyar népmesére épülve dramatikus játékot adtunk elő, magyar népdalokat, zenéket dolgoztunk fel furulyával és ritmushangszerekkel, megtanultuk a magyar néptáncra jellemző alap tánclépéseket, csuhéból „csuhé csodákat” alkottunk, agyagból használati tárgyakat készítettünk, terítőt szőttünk, agyagedényekre, kaspókra pedig magyar népi motívumokat festettünk. A hat helyszínen zajló foglalkozások segítésére támogató szervezetünk, a PHD Hungary munkatársait kértük fel a kollégáink mellé. Az elkészült alkotásokból kiállítást rendeztünk. Szintén a PHD Hungary jóvoltából megcsodálhattuk Bajdik Mariann és Horváth Richárd néptáncosok mezőségi páros táncát. Az eseményt az “Így tedd rá” műhelyfoglalkozáson tanult tánclépések flashmobjával és közös tánccal zártuk.