Pályaválasztási nap

2023.október 6-án pályaorientációs napot tartottunk. Ebből az alkalomból tanulóink két csoportban más-más helyszínre látogattak.

Az 1-3. évfolyam a VIII. kerületi tűzoltóságot nézte meg. A tűzoltók röviden elmesélték mi is a dolguk, megmutatták milyen eszközökkel dolgoznak. Megengedték diákjainknak, hogy beülhessenek a tűzoltóautókba, felpróbálhassák a sisakot, aki szeretett volna még be is öltözhetett. Ezután az udvaron vizes célba-lövést szerveztek. Végül megmutatták milyen egy riasztás, hogyan csúsznak le a tűzoltók a rúdon.

A felsőbb évfolyamosok a Hungária kocsiszínt tekintették meg. Átfogó képet kaptak arról, hogy hol tárolják a villamosokat, hogyan javítják őket, milyen különböző képesítésű szakember szükséges ahhoz, hogy a járművek napi szinten több száz embert tudjanak szállítani. Benézhettek a vezetőfülkébe, ahol a különböző gombokat is kipróbálhatták. A végén még azt is átélhették a villamoson ülve, hogyan mossák le azt a hatalmas sárga tömegközlekedési eszközt.