Európai Diáksport Napja

2022. szeptember 30-án került megrendezésre az Európai Diáksport Napja (ESSD), melynek fő célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet az iskolai testnevelés és sport jelentőségére, valamint alkalmat adjon élményközpontú, örömteli mozgásra a fiatalok számára. Az idei évben a szervezők arra ösztönözték az intézményeket, hogy az iskolai sportesemények szervezésekor új, zöldebb megközelítést alkalmazzanak.

Iskolánk több változatos programmal is készült erre a napra a gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. Testnevelő tanáraink az iskola több helyszínére is terveztek sportos foglalkozásokat. A gyógytestnevelés teremben diákjaink két pedagógusunk által bemutatott koreográfiával csiszolhatták tánctudásukat.  A tornateremben 2 állomást is kialakítottunk. Az egyik térfélen izgalmas akadálypálya várta a kicsiket és nagyokat egyaránt, a másik oldalon pedig a célbadobást és a tollaslabdát próbálhatták ki tanulóink. Iskolánk egyik előterében asztalitenisz mérkőzések zajlottak. Sajnos az eső miatt az udvart nem tudtuk használni, ezért az osztálytermekben is kialakítottunk állomásokat, ahol többek között ügyességi feladatok, Just Dance videók várták a gyerekeket. Két állomásunk kiemelten foglalkozott a környezetvédelemmel: az egyik teremben akadálypályán kellett eljuttatniuk a szelektív hulladékot diákjainknak a megfelelő gyűjtőbe, a másik állomáson kvíz kérdésekre kellett válaszolniuk, valamint több, különböző nehézségű puzzlet is kiraktak diákjaink.